Hakkımızda

Derneğimiz 21.10.2005 tarihinde resmen kurulmuş olup temel amacı Ankara’da yaşayan Şanlıurfalıları bir araya getirmek, dayanışmalarını ve yardımlaşmalarını sağlamak, Urfamızın tanıtımını ve ekonomik kalkınmasına yönelik çalışmalar yapmaktır.

Bu amaca ulaşmak için bu güne kadar Ankara’da çeşitli etkinlikler yapılmış, her yıl hemşehrilerimiz bir araya getirmek ve derneğimize gelir temin etmek amacıyla geceler düzenlenmiştir. Düzenlenen bu gecelerde tespit edilen yılın enlerine ödülleri takdim edilmiştir.

2013 yılından itibaren Ankara’da öğrenim gören başarılı öğrencilerimizin eğitimlerine katkı amacıyla bir burs kampanyası başlatılmış, hayırsever hemşehrilerimizi katkılarıyla 2015 ders yılı dönemine kadar 130, 2015-2016 döneminde ise 60 öğrencimize karşılıksız burs verilmiş ve bu dönem sonuna kadar edecektir.

Urfamızın geleneklerinden olan “Sıra Gecesi”nin aslını tanıtmak amacıyla müteaddit zamanlarda sıra gecesi düzenlenmiş ve sıra gecesinin sadece eğlenceden ibaret olmadığı vurgulanmıştır.

Derneğimiz bunların dışında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere giysi kampanyası düzenlenerek toplanan giysiler Şanlıurfa’ya gönderilmiştir. Ayrıca eğitime destek amacıyla Urfa’daki öğrencilerimiz için bir kitap kampanyası düzenlenmiş, toplanan çeşitli konulardaki kitaplar da Urfa’daki eğitim kuruluşlarının kütüphanelerinde değerlendirilmek üzere gönderilmiştir.

Dernek yönetim kurulumuz, dernek çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla zaman zaman milletvekillerimizi, bürokratlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmiştir.

Yönetim kurulumuz ayrıca yaygın ve yerel medya ile sürekli ilişki halinde bulunmakta ve faaliyetlerimiz hakkında medyaya bilgi verilmektedir.